top of page

Altın Çekül Ödülleri 2007

Türkiye’de yapı malzemesi alanında verilen ilk ve tek ödül.. YEM tarafından 1991 yılından bu yana verilen “Yapı Ürün Ödülü”, 1996 yılından beri “Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü” adıyla anılıyor. Yapı malzemesi alanında yeni teknoloji ve ürünleri destekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen yarışma, bugüne dek Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı katılımcıları arasında düzenleniyordu. Bu ödül 2007 yılından itibaren YEM Ödülleri kapsamında ve ulusal katılıma açık olarak verilecek. Türkiye’de yapı malzemesi üreten her firmanın katılabileceği yarışmaya, bir firma birden çok ürününü aday gösterebilecek.

Seçici Kurul, yarışmaya başvuran ürünleri;

· Önerilen ürünün yapıda yer alması veya yapım sürecinde teknolojik gelişme sağlamasına,

· Üretim, uygulama ve kullanım süreçlerinde akılcılık sağlamasına,

· Malzemenin üretiminde, yapılardaki uygulamasında ve binanın kullanım sürecinde enerji tasarrufu sağlamasına,

· Üretim ve kullanım süresince çevreye ve sağlığa zararlı bir yönü olmamasına,

· Üretimde yerli kaynakların da kullanılması ve entegrasyonun sağlanmasına göre değerlendirecekler. Ödüle ürünlerini aday gösterecek firmaların, ürünlerin teknik niteliklerini belirleyen belgeleri ve ürünü tanıtan açıklamaları içeren dosyayı, ürünün örneğiyle birlikte en geç 31 Aralık 2007 tarihine kadar YEM’e teslim etmeleri gerekiyor.


Ayrıntılı bilgi ve başvuru: YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ Cumhuriyet Cad. No: 329 Harbiye - İstanbul T: 0212 219 39 39 F: 0212 225 66 23 http://test.yem.net/newyem/info@yemodul.com

Comments


bottom of page