top of page

Ana Sayfa > Katılım > Değerlendirme Süreci

Değerlendirme Süreci

Katılımcıların başvuru belgelerini ve video/sunumları dijital olarak, ürün numunelerini ise kargo ile son başvuru tarihine kadar teslim etmesinin ardından raportörlük, başvuru belgelerini, video/sunumları ve ürün numunelerini başvuru koşullarına uygunluklarına göre kontrol eder.

 

Raportörlük tarafından ürünlerin başvuru koşullarına uygunluklarının kontrolü sonrası jüri üyeleri, başvuru koşullarını sağlayan ürünleri ve teslim edilen belgeleri inceler.

 

Jüri, yapacağı ön değerlendirmenin ardından belirlenecek ürünler için bir Kısaliste oluşturur.  Bu Kısaliste’de yer alan ürünlere ait başvuru formunda belirtilen firma yetkilileri bilgilendirilir ve ikinci değerlendirme toplantısı için YAPI KATALOĞU ofisine davet edilir.

 

Kısaliste’de yer alan her firmanın yapacakları sunuma dair gün ve zamanın belirtildiği bir takvim oluşturulur. Bu takvime göre firma yetkilileri sunum yapacakları tarih ve zaman bilgisi hakkında bilgilendirilir. Her firma yetkilisi belirlenen zamanda YAPI KATALOĞU ofisinde hazır bulunmalıdır.*

 

Firma yetkililerinin, kendilerine verilecek süre zarfında aday gösterdikleri ürünler veya fikirler ile ilgili 5 dakikayı geçmeyen kısa bir sunum yapmaları ve jüri üyelerinin sorularını yanıtlamaları gerekmektedir. Firmalar, daha önce ilettikleri video/sunumları bu toplantıda kullanabilir veya yeni bir sunum hazırlayabilir.

 

Bu sunumların ardından jüri son değerlendirmesini gerçekleştirir ve kazanan ürünler belirlenir. Akabinde, gerçekleşecek Ödül Gecesinde kazananlar ürünler ilan edilir.

*Ulusal pandemi sürecine bağlı olarak ikinci değerlendirme toplantısında gerçekleşecek fiziksel sunumlar toplantıları şeklinde dijital ortamda gerçekleşebilir. Böyle bir durum söz konusu olması halinde Kısaliste’de yer alan firma yetkilileri konuyla ilgili bilgilendirilecektir.

 

Bütün firma yetkilileri yukarıda yazan değerlendirme sürecine uymak zorundadır. Her firma ALTIN ÇEKÜL Ödülleri Raportörlüğü tarafından belirlenen başvuru değerlendirme koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek zorundadır.

bottom of page