top of page

Ana Sayfa > Katılım > Değerlendirme Süreci

Değerlendirme Süreci

Katılımcıların başvuru belgelerini ve video/sunumları dijital olarak, ürün numunelerini ise kargo ile son başvuru tarihine kadar teslim etmesinin ardından raportörlük; başvuru belgelerini, video/sunumları ve ürün numunelerini başvuru koşullarına uygunluklarına göre kontrol eder. 

 

Raportörlük tarafından ürünlerin başvuru koşullarına uygunluklarının kontrolü sonrası jüri üyeleri, başvuru koşullarını sağlayan ürünleri ve projeleri teslim edilen belgelerle birlikte inceler ve değerlendirir.

 

Jürinin yapacağı ön değerlendirmenin ardından belirlenecek ürünler için bir Kısaliste oluşturur. Bu Kısalistede yer alacak ürün ve proje sayısı jüri tarafından ortak karar ile belirlenir.* Kısaliste’de yer alan her firmanın yapacakları sunuma dair gün ve zamanın belirtildiği bir takvim oluşturulur. Bu takvime göre firma yetkilileri sunum yapacakları tarih ve zaman bilgisi hakkında bilgilendirilir. Her firma yetkilisi kendilerine verilen zaman aralığında ilgili online platformda hazır bulunur. 

 

Firma yetkililerinin, kendilerine verilecek süre zarfında aday gösterdikleri ürünler veya fikirler ile ilgili 10 dakikayı geçmeyen kısa bir sunum yapmaları ve jüri üyelerinin sorularını yanıtlamaları gerekmektedir. Firmalar, daha önce ilettikleri video/sunumları bu toplantıda kullanabilir veya yeni bir sunum hazırlayabilir.

 

Bu sunumların ardından jüri son değerlendirmesini gerçekleştirir ve kazanan ürünler belirlenir. Akabinde, gerçekleşecek Ödül Gecesinde kazananlar ürünler ilan edilir.

 

*ALTIN ÇEKÜL Ödülleri’ne başvuran her firma Kısalisteye kalma ve jüriye sunum yapma hakkı kazanmaz. Kısaliste jürinin yapacağı ön değerlendirmeye istinaden belirlenir. 

 

Bütün firmalar yukarıda yazan değerlendirme sürecine uymak zorundadır. Her firma ALTIN ÇEKÜL Ödülleri Raportörlüğü tarafından belirlenen başvuru değerlendirme koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek zorundadır.

 

YAPI KATALOĞU sadece değerlendirme sürecini yürütmekle sorumludur, jüri değerlendirmelerinde hiçbir koşulda doğrudan veya dolaylı yoldan YAPI KATALOĞU'nun bir katkısı yoktur. Jürinin kararı her daim esastır.

bottom of page