top of page

"Altın Çekül Özendirme Ödülü" Kale Stone'un!

Yapı Endüstri Merkezi tarafından, 1991 yılından bu yana yerli yapı malzemelerine verilen "Altın Çekül Özendirme Ödülü" Kale Stone ürünün oldu. 30 Mayıs 2003 tarihinde Kaya Ramada Oteli'nde gerçekleşen törende, ödülü YEM Kurucusu Doğan Hasol, Kale Pazarlama Tic. A.Ş.adına Kaleseramik Pazarlama Müdürü Melike Kalafat Orhun'a verdi.

Dünyada üretimi ilk kez Kalebodur tarafından gerçekleştirilen, twin-press teknolojisi ile üretilen Kale Stone; doğal taş imitasyonunda yeni jenerasyon bir seridir. Kale Stone ile normal seramik teknolojilerinde ulaşılamayan derin strüktürlere ulaşılarak; gerçek bir taş, gerçek bir kaya görüntüsü elde ediliyor. Ürünün kaya görüntüsünü güçlendiren baskılar ürüne zenginlik, yüzeyine de derinlik kazandırıyor.


Dekorasyonda doğal görünüme ve kaya yüzeyine önem veren tasarımcılar için ideal bir seçim olan Kale Stone; Ephesus, Nevruz, Pergamon, Miletos, İda, Assos ve Troia seçenekleri ve birbirleriyle uyumlu 30x30, 30x60, 40x40, 40x60, 40x80, 60x60 ve 60x120 cm modüler ebatları ile mimarlara zengin döşeme olanakları sağlıyor.


Twin-press sisteminde karoları ön şekillendirmenin ardından, karolara dizaynın uygulandığı rotatif baskılarla istenilen görüntü verilebiliyor. Baskıları yapılmış olan karolara istenilen derinlikte kaya strüktürünün verilebilmesi için ikinci kez pres uygulanıyor. Preslenen 60x120 cm ebadındaki büyük karoların, istenilen ebatlarda kesilerek modüler olarak döşenmesi sağlanıyor. Kesilerek elde edilen modüler ebatlar, ürünlerin birlikte kullanımında tam bir bütünsellik oluşturuyor.


Dünyanın en büyük seramik ve yapı fuarlarında (Cersaie-İtalya, Bau-Almanya) boy gösteren Kale Stone, Türkiye'de Tüyap- Beylikdüzü'nde gerçekleşen UNICERA Fuarı ve Yapı 2003 Fuarı'nda Kale Grubu standında tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Comments


bottom of page