Altın Çekül Mimarlık Ödülleri

ALTIN ÇEKÜL Mimarlık Ödülleri, ALTIN ÇEKÜL Yapı Kataloğu Ödülleri’ne katılım sağlayan tüm firmalar ile sektöre yeni atılan Türk mimarları bir araya getirecek çok yönlü bir yarışmadır. 

Bu yarışma kapsamında, ALTIN ÇEKÜL’e başvuran firmaların ödül için katıldıkları ürünler bu yarışmaya katılacak Mimarlar için ana malzemeyi oluşturacaklardır. Katılan firmaların ilettikleri ürünler eşliğinde 40 yaş ve altı (1 Ocak 1980’den itibaren doğumlu) Türk mimarlar 2020 senesi için belirlenen tasarım konsepti çerçevesinde en iyi tasarımı oluşturmak için yarışacaklardır. 

ALTIN ÇEKÜL Yapı Kataloğu Ödülleri’nin jürisi, bu yarışmanın da jürisi olarak görev alacaktır. 

YAPI KATALOĞU, ALTIN ÇEKÜL Mimarlık Ödülleri’nın yürütücüsü ve küratorü olacaktır. 

Her yılın temasında, mimarlar ve yapı malzemesi firmalarının malzemelerinin birleştiği bir tasarım yarışmasının ardından bir maket / proje enstalasyonu sergilenecektir. Temaya uygun yapı malzemeleri (aynı türden olmayan, aynı mahalde kullanmayan) kullanma zorunluluğu olan bu kategoride, 2020’nin teması “Taşınabilir Yaşam Birimi” olarak belirlenmiştir. 

  • Instagram

©2020 by Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri

Meşrutiyet Mah. Ebe Kızı Sok. Sosko İş Hanı No:16B/40 Şişli-İstanbul Türkiye | altincekul@yapikatalogu.com | +90 212 233 42 50