YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ Değerlendirme takviminde yerel pandemi süreci sebebiyle bir gecikme yaşanmıştır. En kısa sürede yarışma sonuçları bu sayfada ilan edilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ
9891.jpg

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri 2020

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, 26.sı gerçekleşecek olan ALTIN ÇEKÜL Uluslararası YAPI KATALOĞU Ödülleri kapsamında, mimar ve içmimarların da ödüllendirileceği çok yönlü bir yarışma olarak karşımıza çıkıyor.

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, 2020 yılında, mimar ve içmimarların belirlenen tema çerçevesinde, bir sorunsala en iyi hikâyeyi oluşturarak çözümler sunmasını teşvik edecek bir adım atmayı hedefliyor. Katılımcı ekiplerden, son teknolojinin kullanıldığı yenilikçi tasarım süreçlerini içeren, ekolojik dengeyi göz önünde bulundurarak malzemelerin şimdiye kadar bilinen özelliklerine ek olarak sahip olmadığı bir özelliğin kazandırıldığı bir tasarım oluşturulması isteniyor. Bireyin temel ihtiyaçları arasında olan “barınma” ihtiyacına yeni imkan ve fırsatlar sunan (Afet ve Acil Durumlarda Kullanılacak) Taşınabilir Yaşam Birimlerinin tasarımı, 2020 yılının temasını oluşturuyor.

  • Instagram

©2020 by Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri

Meşrutiyet Mah. Ebe Kızı Sok. Sosko İş Hanı No:16B/40 Şişli-İstanbul Türkiye | altincekul@yapikatalogu.com | +90 212 233 42 50